CDQ2L32-25DZ-F7PL
Product ID:301015
Updated: 2026/5/11
SMC CDQ2L32-25DZ-F7PL
Key Features
  • 1Built-in magnet for precise position detection and compatibility with sensors.
  • 2Solid-state auto switch with PNP output (3-wire) for reliable signal transmission.
  • 3Standard 25mm stroke with durable construction for consistent performance.
  • 4Multiple mounting options (foot style) for flexible installation in tight spaces.
  • 53m lead wire and wide voltage range (DC 4.5-28V) for easy integration.
Product Details
CDQ2L32-25DZ-F7PL
Auto Switch
Solid State Auto Switch, Grommet, With Indicator Light, 3-wire (PNP), In-line, Lead Wire :3m, Apply Voltage :DC5V,12V,24V(DC4.5~28V)
Rod End Bracket
None
Mounting Bolt
None
Auto Switch Mounting Groove
Φ12-Φ25 2 Sides/Φ32-Φ100 4 Sides
Body Option
Standard (Rod End Female Thread)
Cylinder Stroke 2
Without Cylinder Stroke 2
Dual Stroke Mark
Without Two Stroke Mark
Cylinder Stroke
Standard Stroke 25 mm
Bore Size
Bore Size 32 mm