CDQ2L32-25DZ-J79
Product ID:301029
Updated: 2026/5/11
SMC CDQ2L32-25DZ-J79
Key Features
  • 1Built-in magnet for reliable position detection in automation systems.
  • 232mm bore size with 25mm standard stroke for versatile applications.
  • 3Solid-state auto switch (J79) with indicator light for easy monitoring.
  • 4Foot mounting style (L) for secure and stable installation.
  • 5Dual-side auto switch mounting groove for flexible sensor placement.
Product Details
CDQ2L32-25DZ-J79
Auto Switch
Solid State Auto Switch, Grommet, With Indicator Light, 2-wire, In-line, Lead Wire :0.5m, Apply Voltage :DC24V(DC10~28V)
Rod End Bracket
None
Mounting Bolt
None
Auto Switch Mounting Groove
Φ12-Φ25 2 Sides/Φ32-Φ100 4 Sides
Body Option
Standard (Rod End Female Thread)
Cylinder Stroke 2
Without Cylinder Stroke 2
Dual Stroke Mark
Without Two Stroke Mark
Cylinder Stroke
Standard Stroke 25 mm
Bore Size
Bore Size 32 mm