CDQ2L32-30DZ-A73L
Product ID:301031
Updated: 2026/5/11
SMC CDQ2L32-30DZ-A73L
Key Features
  • 1Built-in magnet for reliable position detection in automation systems.
  • 232mm bore size and 30mm standard stroke for versatile industrial applications.
  • 3Reed auto switch with indicator light (A73L) for easy monitoring and control.
  • 4Foot-style mounting (L) ensures stable and secure installation.
  • 5Dual-port design with Rc/M thread for flexible pneumatic connections.
Product Details
CDQ2L32-30DZ-A73L
Body Option
Standard (Rod End Female Thread)
Cylinder Stroke
Standard Stroke 30 mm
Port Thread Type
Rc/M Thread
Bore Size
Bore Size 32 mm