CDQ2L32-45DZ-M9NWSDPC
Product ID:384243
Updated: 2026/5/12
SMC CDQ2L32-45DZ-M9NWSDPC
Key Features
  • 1Built-in magnet for precise position detection in automation systems.
  • 2Pre-wired M9NWSDPC auto switch with 2-color indicator for easy installation and monitoring.
  • 332mm bore size and 45mm standard stroke for reliable performance in industrial applications.
  • 4Foot mounting style (L) ensures stable and secure installation.
  • 5Solid-state auto switch with NPN output for compatibility with various control systems.
Product Details
CDQ2L32-45DZ-M9NWSDPC
Auto Switch
2-color Indicator, Solid State Auto Switch, With Pre-wired Connector M12-4 pin, With Indicator Light, 3-wire (NPN), In-line, Lead Wire :0.5m, Apply Voltage :DC5V,12V,24V(DC4.5~28V)
Body Option
Standard (Rod End Female Thread)
Cylinder Stroke
Standard Stroke 45 mm
Port Thread Type
Rc/M Thread
Bore Size
Bore Size 32 mm