CDQ2L32-50DZ-D
Product ID:392655
Updated: 2026/5/11
SMC CDQ2L32-50DZ-D
Key Features
  • 1Built-in magnet for easy sensor mounting and position detection.
  • 232mm bore size provides optimal force for industrial applications.
  • 3Standard 50mm stroke ensures precise and reliable movement.
  • 4Foot-style mounting (L) for secure and flexible installation.
  • 5Auto switch mounting groove (Z) allows for versatile sensor attachment.
Product Details
CDQ2L32-50DZ-D
Auto Switch
Without Auto Switch
Rod End Bracket
Type A Mounting Bracket+Joint
Body Option
Standard (Rod End Female Thread)
Cylinder Stroke
Standard Stroke 50 mm
Port Thread Type
Rc/M Thread
Bore Size
Bore Size 32 mm