CDQ2L32-75DMZ-M9BWM
Product ID:392732
Updated: 2026/5/11
SMC CDQ2L32-75DMZ-M9BWM
Key Features
  • 1Built-in magnet for easy sensor mounting and reliable position detection.
  • 232mm bore size and 75mm stroke for robust performance in automation systems.
  • 32-color solid-state auto switch with indicator light for clear operational feedback.
  • 4Rod end male thread (M) for secure and versatile mounting options.
  • 54-sided auto switch mounting groove (Z) for flexible sensor placement on larger cylinders.
Product Details
CDQ2L32-75DMZ-M9BWM
Auto Switch
2-color Indicator, Solid State Auto Switch, Grommet, With Indicator Light, 2-wire, In-line, Lead Wire :1m, Apply Voltage :DC24V(DC10~28V)
Body Option
Rod End Male Thread
Cylinder Stroke
Standard Stroke 75 mm
Port Thread Type
Rc/M Thread
Bore Size
Bore Size 32 mm