CDQ2L32F-150DCMZ
Product ID:383944
Updated: 2026/5/12
SMC CDQ2L32F-150DCMZ
Key Features
  • 1Double-acting design for efficient bidirectional operation.
  • 2Built-in magnet for easy sensor mounting and position detection.
  • 3Rubber bumper cushion ensures smooth and quiet operation.
  • 432mm bore size provides optimal force for industrial applications.
  • 5Foot mounting style for secure and stable installation.
Product Details
CDQ2L32F-150DCMZ
Auto Switch
Without Auto Switch
Auto Switch Mounting Groove
4 Sides
Body Option
Rod End Male Thread
Cushion
With Rubber Bumper
Action
Double Acting
Cylinder Stroke
Standard Stroke 150 mm
Port Thread Type
Built-in One-touch Fittings
Bore Size
Bore Size 32 mm