CDQ2L32F-20DMZ-M9PV
Product ID:392815
Updated: 2026/5/11
SMC CDQ2L32F-20DMZ-M9PV
Key Features
  • 1Built-in magnet for precise position detection in automation systems.
  • 232mm bore size and 20mm standard stroke for reliable linear motion.
  • 3Solid-state auto switch with PNP output (DC 5V-24V) for easy integration.
  • 4Foot mounting style (L) and rod end male thread (M) for flexible installation.
  • 5Includes 2 auto switches with indicator lights and 0.5m lead wires.
Product Details
CDQ2L32F-20DMZ-M9PV
Auto Switch
Solid State Auto Switch, Grommet, With Indicator Light, 3-wire (PNP), Perpendicular, Lead Wire :0.5m, Apply Voltage :DC5V,12V,24V(DC4.5~28V)
Body Option
Rod End Male Thread
Cylinder Stroke
Standard Stroke 20 mm
Port Thread Type
Built-in One-touch Fittings
Bore Size
Bore Size 32 mm