CDQ2L32TF-75DMZ-M9BWSDPC
Product ID:392799
Updated: 2026/5/11
SMC CDQ2L32TF-75DMZ-M9BWSDPC
Key Features
  • 1Built-in magnet for precise position detection and reliable operation.
  • 232mm bore size with 75mm standard stroke for versatile applications.
  • 3Pre-wired solid-state auto switch with M12-4 pin connector for easy installation.
  • 4Rod end male thread (M) design for secure mounting and compatibility.
  • 5Dual-color indicator auto switch with 0.5m lead wire for clear status visibility.
Product Details
CDQ2L32TF-75DMZ-M9BWSDPC
Auto Switch
2-color Indicator, Solid State Auto Switch, With Pre-wired Connector M12-4 pin, With Indicator Light, 2-wire, In-line, Lead Wire :0.5m, Apply Voltage :DC24V(DC10~28V)
Rod End Bracket
None
Mounting Bolt
None
Auto Switch Mounting Groove
Φ12-Φ25 2 Sides/Φ32-Φ100 4 Sides
Body Option
Rod End Male Thread
Cylinder Stroke 2
Without Cylinder Stroke 2
Dual Stroke Mark
Without Two Stroke Mark
Cylinder Stroke
Standard Stroke 75 mm
Port Thread Type
G
Bore Size
Bore Size 32 mm