CDQ2L32TN-175DCZ-M9PWSDPC
Product ID:384219
Updated: 2026/5/12
SMC CDQ2L32TN-175DCZ-M9PWSDPC
Key Features
  • 1Double-acting design for efficient bidirectional operation.
  • 2Built-in magnet for easy integration with auto switches.
  • 3NPT port threads ensure secure and leak-free connections.
  • 4Pre-wired M12-4 pin connector simplifies installation and setup.
  • 5Rubber bumper cushioning for smooth and quiet operation.
Product Details
CDQ2L32TN-175DCZ-M9PWSDPC
Auto Switch
2-color Indicator, Solid State Auto Switch, With Pre-wired Connector M12-4 pin, With Indicator Light, 3-wire (PNP), In-line, Lead Wire :0.5m, Apply Voltage :DC5V,12V,24V(DC4.5~28V)
Auto Switch Mounting Groove
4 Sides
Body Option
Standard (Rod End Female Thread)
Cushion
With Rubber Bumper
Action
Double Acting
Cylinder Stroke
Standard Stroke 175 mm
Port Thread Type
NPT
Bore Size
Bore Size 32 mm