CDQ2L32TN-25DMZ-M9PV
Product ID:393179
Updated: 2026/5/11
SMC CDQ2L32TN-25DMZ-M9PV
Key Features
  • 1Built-in magnet for reliable sensor detection in automation systems.
  • 2NPT port threads ensure secure and leak-free pneumatic connections.
  • 3Solid-state auto switch (M9PV) with PNP output for easy integration into control systems.
  • 4Foot mounting style (L) provides stable and flexible installation options.
  • 5Standard 25mm stroke for consistent and precise linear motion applications.
Product Details
CDQ2L32TN-25DMZ-M9PV
Auto Switch
Solid State Auto Switch, Grommet, With Indicator Light, 3-wire (PNP), Perpendicular, Lead Wire :0.5m, Apply Voltage :DC5V,12V,24V(DC4.5~28V)
Rod End Bracket
None
Mounting Bolt
None
Auto Switch Mounting Groove
Φ12-Φ25 2 Sides/Φ32-Φ100 4 Sides
Body Option
Rod End Male Thread
Cylinder Stroke 2
Without Cylinder Stroke 2
Dual Stroke Mark
Without Two Stroke Mark
Cylinder Stroke
Standard Stroke 25 mm
Port Thread Type
NPT
Bore Size
Bore Size 32 mm