CDQ2L32TN-50DMZ-X271
Product ID:384479
Updated: 2026/5/11
SMC CDQ2L32TN-50DMZ-X271
Key Features
  • 1Built-in magnet for easy sensor mounting and precise positioning.
  • 232mm bore size with 50mm standard stroke for reliable performance in automation.
  • 3NPT port threads ensure secure and leak-free connections.
  • 4Fluoro rubber seals enhance durability and resistance to harsh environments.
  • 5Auto switch mounting grooves on multiple sides for flexible sensor installation.
Product Details
CDQ2L32TN-50DMZ-X271
Made To Order
Fluoro Rubber Seals
Number Of Auto Switches
2 pcs. Or None
Auto Switch
Without Auto Switch
Rod End Bracket
None
Mounting Bolt
None
Auto Switch Mounting Groove
Φ12-Φ25 2 Sides/Φ32-Φ100 4 Sides
Body Option
Rod End Male Thread
Cylinder Stroke 2
Without Cylinder Stroke 2
Dual Stroke Mark
Without Two Stroke Mark
Cylinder Stroke
Standard Stroke 50 mm
Port Thread Type
NPT
Bore Size
Bore Size 32 mm