CDQ2L50-100DMZ-M9BWSDPC
Product ID:392798
Updated: 2026/5/11
SMC CDQ2L50-100DMZ-M9BWSDPC
Key Features
  • 1Built-in magnet for precise position detection in automation applications.
  • 250mm bore size and 100mm standard stroke for robust performance.
  • 3Pre-wired auto switch with M12-4 pin connector for easy installation.
  • 42-color indicator and solid-state auto switch for reliable operation.
  • 5Rod end male thread design for versatile mounting options.
Product Details
CDQ2L50-100DMZ-M9BWSDPC
Auto Switch
2-color Indicator, Solid State Auto Switch, With Pre-wired Connector M12-4 pin, With Indicator Light, 2-wire, In-line, Lead Wire :0.5m, Apply Voltage :DC24V(DC10~28V)
Body Option
Rod End Male Thread
Cylinder Stroke
Standard Stroke 100 mm
Port Thread Type
Rc/M Thread
Bore Size
Bore Size 50 mm