CDQ2L50-25DCMZ-M9BSDPC
Product ID:393005
Updated: 2026/5/11
SMC CDQ2L50-25DCMZ-M9BSDPC
Key Features
  • 1Built-in magnet for precise position detection in automation systems.
  • 250mm bore size and 25mm standard stroke for robust performance.
  • 3Solid-state auto switch with M12-4 pin connector for easy integration.
  • 4Rubber bumper and rod end male thread for enhanced durability and mounting flexibility.
  • 5DC24V compatible (10~28V range) with indicator light for reliable operation.
Product Details
CDQ2L50-25DCMZ-M9BSDPC
Auto Switch
Solid State Auto Switch, With Pre-wired Connector M12-4 pin, With Indicator Light, 2-wire, In-line, Lead Wire :0.5m, Apply Voltage :DC24V(DC10~28V)
Body Option
With Rubber Bumper And Rod End Male Thread
Cylinder Stroke
Standard Stroke 25 mm
Port Thread Type
Rc/M Thread
Bore Size
Bore Size 50 mm