CDQ2L50-75DCMZ-M9BSDPC
Product ID:384408
Updated: 2026/5/11
SMC CDQ2L50-75DCMZ-M9BSDPC
Key Features
  • 1Built-in magnet for precise position detection in automation systems.
  • 250 mm bore size and 75 mm stroke for robust performance in industrial applications.
  • 3Solid-state auto switch with M12-4 pin connector for easy integration and reliable operation.
  • 4Rubber bumper and rod end male thread for enhanced durability and shock absorption.
Product Details
CDQ2L50-75DCMZ-M9BSDPC
Auto Switch
Solid State Auto Switch, With Pre-wired Connector M12-4 pin, With Indicator Light, 2-wire, In-line, Lead Wire :0.5m, Apply Voltage :DC24V(DC10~28V)
Body Option
With Rubber Bumper And Rod End Male Thread
Cylinder Stroke
Standard Stroke 75 mm
Port Thread Type
Rc/M Thread
Bore Size
Bore Size 50 mm