CDQ2L50-75DZ-P3DWL
Product ID:301078
Updated: 2026/5/11
SMC CDQ2L50-75DZ-P3DWL
Key Features
  • 1Built-in magnet for reliable position detection in automation applications.
  • 250mm bore size and 75mm standard stroke for robust performance in industrial settings.
  • 4Foot-style mounting (L) for secure and flexible installation options.
Product Details
CDQ2L50-75DZ-P3DWL
Body Option
Standard (Rod End Female Thread)
Cylinder Stroke
Standard Stroke 75 mm
Port Thread Type
Rc/M Thread
Bore Size
Bore Size 50 mm