CDQ2L50TF-30DCZ-M9PSAPCS
Product ID:392742
Updated: 2026/5/11
SMC CDQ2L50TF-30DCZ-M9PSAPCS
Key Features
  • 1Built-in magnet for precise position detection in automation systems.
  • 250mm bore size and 30mm standard stroke for robust performance.
  • 3Solid-state auto switch with pre-wired connector for easy installation.
  • 4Rubber bumper included for shock absorption and noise reduction.
  • 5Versatile mounting options with foot style design for flexible installation.
Product Details
CDQ2L50TF-30DCZ-M9PSAPCS
Number Of Auto Switches
1 pc.
Auto Switch
Solid State Auto Switch, With Pre-wired Connector M8-3 pin, With Indicator Light, 3-wire (PNP), In-line, Lead Wire :0.5m, Apply Voltage :DC5V,12V,24V(DC4.5~28V)
Body Option
With Rubber Bumper
Cylinder Stroke
Standard Stroke 30 mm
Port Thread Type
G
Bore Size
Bore Size 50 mm