CDQ2L50TF-50DMZ-M9PL
Product ID:384188
Updated: 2026/5/12
SMC CDQ2L50TF-50DMZ-M9PL
Key Features
  • 1Built-in magnet for reliable position detection in automation systems.
  • 250mm bore size ensures high force output for demanding applications.
  • 3Solid-state auto switch with indicator light for easy monitoring and control.
  • 4Foot mounting style provides stable and secure installation.
  • 53-wire (PNP) configuration with a 3m lead wire for flexible connectivity.
Product Details
CDQ2L50TF-50DMZ-M9PL
Auto Switch
Solid State Auto Switch, Grommet, With Indicator Light, 3-wire (PNP), In-line, Lead Wire :3m, Apply Voltage :DC5V,12V,24V(DC4.5~28V)
Body Option
Rod End Male Thread
Cylinder Stroke
Standard Stroke 50 mm
Port Thread Type
G
Bore Size
Bore Size 50 mm