CDQ2L50TN-150DCMZ-M9PAV
Product ID:393105
Updated: 2026/5/11
SMC CDQ2L50TN-150DCMZ-M9PAV
Key Features
  • 1Double-acting design for efficient bidirectional operation.
  • 250mm bore size and 150mm stroke for robust performance in industrial applications.
  • 3NPT port threads ensure secure and leak-free connections.
  • 5Built-in magnet and 4-side switch mounting groove for flexible sensor installation.
Product Details
CDQ2L50TN-150DCMZ-M9PAV
Auto Switch
Water Resistant 2-color Indicator, Solid State Auto Switch, Grommet, With Indicator Light, 3-wire (PNP), Perpendicular, Lead Wire :0.5m, Apply Voltage :DC5V,12V,24V(DC4.5~28V)
Auto Switch Mounting Groove
4 Sides
Body Option
Rod End Male Thread
Cushion
With Rubber Bumper
Action
Double Acting
Cylinder Stroke
Standard Stroke 150 mm
Port Thread Type
NPT
Bore Size
Bore Size 50 mm