CDQ2L63-100DMZ-M9BWSAPC3
Product ID:384245
Updated: 2026/5/12
SMC CDQ2L63-100DMZ-M9BWSAPC3
Key Features
  • 1Built-in magnet for reliable sensor detection and positioning accuracy.
  • 2Pre-wired auto switch (M9BWSAPC) with 2-color indicator for easy monitoring.
  • 363mm bore size and 100mm standard stroke for robust performance in industrial applications.
  • 4Rod end male thread (M) for secure mounting and compatibility with various setups.
  • 5Dual-sided auto switch mounting grooves (Z) for flexible installation options.
Product Details
CDQ2L63-100DMZ-M9BWSAPC3
Number Of Auto Switches
3 Pcs.
Auto Switch
2-color Indicator, Solid State Auto Switch, With Pre-wired Connector M8-3 pin, With Indicator Light, 2-wire, In-line, Lead Wire :0.5m, Apply Voltage :DC24V(DC10~28V)
Rod End Bracket
None
Mounting Bolt
None
Auto Switch Mounting Groove
Φ12-Φ25 2 Sides/Φ32-Φ100 4 Sides
Body Option
Rod End Male Thread
Cylinder Stroke 2
Without Cylinder Stroke 2
Dual Stroke Mark
Without Two Stroke Mark
Cylinder Stroke
Standard Stroke 100 mm
Port Thread Type
Rc/M Thread
Bore Size
Bore Size 63 mm