CDQ2L80-20DMZ-XC91
Product ID:384185
Updated: 2026/5/12
SMC CDQ2L80-20DMZ-XC91
Key Features
  • 180mm bore size for powerful and efficient operation.
  • 2Double-acting action ensures smooth and reliable performance.
  • 3Rod end male thread (S45C material) for secure mounting.
  • 4Standard 20mm stroke suitable for precise applications.
  • 54-sided auto switch mounting groove for flexible sensor installation.
Product Details
CDQ2L80-20DMZ-XC91
ParameterValueParameterValue
Rod Material
S45C
Number Of Auto Switches
2 pcs. Or None
Auto Switch
Without Auto Switch
Auto Switch Mounting Groove
4 Sides
Body Option
Rod End Male Thread
Action
Double Acting
Cylinder Stroke
Standard Stroke 20 mm
Port Thread Type
Rc
Bore Size
Bore Size 80 mm