CDQ2LC25-25DMZ-W-M9PWL
Product ID:384153
Updated: 2026/5/12
SMC CDQ2LC25-25DMZ-W-M9PWL
Key Features
  • 1Built-in magnet for precise position detection in automation systems.
  • 2Compact foot mounting style (LC) for space-saving installation.
  • 325mm bore size and 25mm standard stroke for reliable performance.
  • 4Includes 2-color indicator solid-state auto switch (M9PWL) for easy monitoring.
  • 5Double knuckle joint (W) for flexible mounting and alignment.
Product Details
CDQ2LC25-25DMZ-W-M9PWL
Auto Switch
2-color Indicator, Solid State Auto Switch, Grommet, With Indicator Light, 3-wire (PNP), In-line, Lead Wire :3m, Apply Voltage :DC5V,12V,24V(DC4.5~28V)
Rod End Bracket
Double Knuckle Joint
Body Option
Rod End Male Thread
Cylinder Stroke
Standard Stroke 25 mm
Bore Size
Bore Size 25 mm