CDQ2LC25-45DMZ
Product ID:392514
Updated: 2026/5/11
SMC CDQ2LC25-45DMZ
Key Features
  • 1Built-in magnet for easy sensor mounting and position detection.
  • 2Compact foot style (LC) for space-saving installation in tight spaces.
  • 325mm bore size and 45mm standard stroke for versatile applications.
  • 4Rod end male thread (M) for secure and flexible mounting options.
  • 5Auto switch mounting groove on multiple sides for convenient sensor attachment.
Product Details
CDQ2LC25-45DMZ
Auto Switch
Without Auto Switch
Body Option
Rod End Male Thread
Cylinder Stroke
Standard Stroke 45 mm
Bore Size
Bore Size 25 mm