CDQ2LC32-20DZ-D
Product ID:393101
Updated: 2026/5/11
SMC CDQ2LC32-20DZ-D
Key Features
  • 1Built-in magnet for easy sensor mounting and position detection.
  • 2Compact foot style (LC) mounting for space-saving installation.
  • 332 mm bore size with 20 mm standard stroke for reliable performance.
  • 4Auto switch mounting groove (Z) on multiple sides for flexible sensor placement.
  • 5Type A mounting bracket with joint (D) for versatile mounting options.
Product Details
CDQ2LC32-20DZ-D
Auto Switch
Without Auto Switch
Rod End Bracket
Type A Mounting Bracket+Joint
Body Option
Standard (Rod End Female Thread)
Cylinder Stroke
Standard Stroke 20 mm
Bore Size
Bore Size 32 mm