CDQ2LC32-75DZ-M9BL
Product ID:392571
Updated: 2026/5/11
SMC CDQ2LC32-75DZ-M9BL
Key Features
  • 1Built-in magnet for reliable position detection in automation systems.
  • 2Compact foot style (LC) design saves space in tight installations.
  • 3Solid-state auto switch (M9BL) with indicator light for easy monitoring.
  • 432mm bore size and 75mm standard stroke for versatile applications.
  • 5Dual-port Rc/M thread for flexible pneumatic connections.
Product Details
CDQ2LC32-75DZ-M9BL
Auto Switch
Solid State Auto Switch, Grommet, With Indicator Light, 2-wire, In-line, Lead Wire :3m, Apply Voltage :DC24V(DC10~28V)
Body Option
Standard (Rod End Female Thread)
Cylinder Stroke
Standard Stroke 75 mm
Port Thread Type
Rc/M Thread
Bore Size
Bore Size 32 mm