CDQ2LC32-75DZ-XC85
Product ID:392626
Updated: 2026/5/11
SMC CDQ2LC32-75DZ-XC85
Key Features
  • 1Built-in magnet for easy sensor mounting and position detection.
  • 2Compact foot style (LC) for space-saving installation in tight spaces.
  • 332mm bore size with 75mm standard stroke for reliable linear motion.
  • 4Food-grade grease (XC85) compliant for use in food machinery applications.
  • 5Auto switch mounting grooves on multiple sides for flexible sensor placement.
Product Details
CDQ2LC32-75DZ-XC85
Made To Order
Food Machine Grease Specifications
Number Of Auto Switches
2 pcs. Or None
Auto Switch
Without Auto Switch
Body Option
Standard (Rod End Female Thread)
Cylinder Stroke
Standard Stroke 75 mm
Port Thread Type
Rc/M Thread
Bore Size
Bore Size 32 mm