CDQ2LC32TN-15DZ
Product ID:392459
Updated: 2026/5/11
SMC CDQ2LC32TN-15DZ
Key Features
  • 1Built-in magnet for easy sensor mounting and position detection.
  • 2Compact foot style (LC) design saves space in tight installations.
  • 332mm bore size delivers reliable force for industrial applications.
  • 4NPT (TN) port threads ensure secure and leak-free air connections.
  • 5Auto switch mounting grooves on multiple sides for flexible sensor placement.
Product Details
CDQ2LC32TN-15DZ
Auto Switch
Without Auto Switch
Body Option
Standard (Rod End Female Thread)
Cylinder Stroke
Standard Stroke 15 mm
Port Thread Type
NPT
Bore Size
Bore Size 32 mm