CDQ2LC32TN-35DZ-M9PMDPC
Product ID:384225
Updated: 2026/5/12
SMC CDQ2LC32TN-35DZ-M9PMDPC
Key Features
  • 1Built-in magnet for easy sensor mounting and position detection.
  • 2Compact foot-style (LC) mounting for space-saving installation.
  • 3NPT (TN) port threads ensure secure and leak-free connections.
  • 4Pre-wired solid-state auto switch (M9PMDPC) with M12-4 pin connector for quick setup.
  • 5Durable design with 4-side auto switch mounting grooves (Z) for flexibility.
Product Details
CDQ2LC32TN-35DZ-M9PMDPC
Auto Switch
Solid State Auto Switch, With Pre-wired Connector M12-4 pin, With Indicator Light, 3-wire (PNP), In-line, Lead Wire :1m, Apply Voltage :DC5V,12V,24V(DC4.5~28V)
Body Option
Standard (Rod End Female Thread)
Cylinder Stroke
Standard Stroke 35 mm
Port Thread Type
NPT
Bore Size
Bore Size 32 mm