CDQ2LC32TN-75DZ-M9PAVMAPC
Product ID:392627
Updated: 2026/5/11
SMC CDQ2LC32TN-75DZ-M9PAVMAPC
Key Features
  • 1Built-in magnet for precise position detection and reliable operation.
  • 2Compact foot mounting style (LC) for space-saving installation.
  • 3NPT (TN) port thread type ensures secure and leak-free connections.
  • 4Water-resistant auto switch (M9PAVMAPC) with pre-wired connector for easy setup.
  • 5Standard 75mm stroke suitable for a wide range of industrial applications.
Product Details
CDQ2LC32TN-75DZ-M9PAVMAPC
Auto Switch
Water Resistant 2-color Indicator, Solid State Auto Switch, With Pre-wired Connector M8-3 pin, With Indicator Light, 3-wire (PNP), Perpendicular, Lead Wire :1m, Apply Voltage :DC5V,12V,24V(DC4.5~28V)
Body Option
Standard (Rod End Female Thread)
Cylinder Stroke
Standard Stroke 75 mm
Port Thread Type
NPT
Bore Size
Bore Size 32 mm