CDQ2LS32TN-35DCZ-XC88
Product ID:384640
Updated: 2026/5/11
SMC CDQ2LS32TN-35DCZ-XC88
Key Features
  • 132mm bore size for robust performance in industrial applications.
  • 2NPT port thread type ensures secure and leak-free connections.
  • 3Double-acting action provides precise control in both directions.
  • 4SUS304 stainless steel rod for enhanced durability and corrosion resistance.
  • 5Rubber bumper cushion reduces impact noise and extends cylinder life.
Product Details
CDQ2LS32TN-35DCZ-XC88
ParameterValueParameterValue
Rod Material
SUS304
Number Of Auto Switches
2 pcs. Or None
Auto Switch Mounting Groove
4 Sides
Body Option 2
Standard (Rod End Female Thread)
Cushion
Rubber Bumper
Body Option
Action
Double Acting
Cylinder Stroke
Standard Stroke 35 mm
Port Thread Type
NPT
Bore Size
Bore Size 32 mm