CDQ2WA100-20DZ-XC6
Product ID:384083
Updated: 2026/5/12
SMC CDQ2WA100-20DZ-XC6
Key Features
  • 1Built-in magnet for precise position detection in automation systems.
  • 2Stainless steel retaining ring, piston rod, and rod end nut for enhanced corrosion resistance.
  • 3100mm bore size provides high force output for heavy-duty applications.
  • 4Standard 20mm stroke ensures reliable performance in compact spaces.
  • 5Both ends tapped style for versatile mounting options in various configurations.
Product Details
CDQ2WA100-20DZ-XC6
Made To Order
Retaining Ring,Piston Rod,Rod End Nut Made of Stainless Steel
Number Of Auto Switches
2 pcs. Or None
Auto Switch
Without Auto Switch
Auto Switch Mounting Groove
Φ12-Φ25 2 Sides/Φ32-Φ100 4 Sides
Body Option
Standard (Rod End Female Thread)
Cylinder Stroke
Standard Stroke 20 mm
Port Thread Type
Rc/M Thread
Bore Size
Bore Size 100 mm