CDQ2WA25-5DCZ-M9BVL
Product ID:392963
Updated: 2026/5/11
SMC CDQ2WA25-5DCZ-M9BVL
Key Features
  • 1Built-in magnet for precise position detection and control.
  • 2Compact design with a 25 mm bore size and 5 mm standard stroke.
  • 3Solid-state auto switch with indicator light for reliable operation.
  • 4Durable construction with rubber bumper for enhanced longevity.
  • 5Versatile mounting options with both ends tapped style for easy installation.
Product Details
CDQ2WA25-5DCZ-M9BVL
Auto Switch
Solid State Auto Switch, Grommet, With Indicator Light, 2-wire, Perpendicular, Lead Wire :3m, Apply Voltage :DC24V(DC10~28V)
Body Option
With Rubber Bumper
Cylinder Stroke
Standard Stroke 5 mm
Bore Size
Bore Size 25 mm