CDQ2WA32-100DCZ-M9NM3
Product ID:392921
Updated: 2026/5/11
SMC CDQ2WA32-100DCZ-M9NM3
Key Features
  • 1Built-in magnet for reliable position detection in automation systems.
  • 232mm bore size and 100mm stroke for versatile industrial applications.
  • 3Solid-state auto switch with indicator light for easy monitoring and control.
  • 4Rubber bumper included for shock absorption and extended lifespan.
  • 5Multiple mounting options with tapped ends for flexible installation.
Product Details
CDQ2WA32-100DCZ-M9NM3
Number Of Auto Switches
3 Pcs.
Auto Switch
Solid State Auto Switch, Grommet, With Indicator Light, 3-wire (NPN), In-line, Lead Wire :1m, Apply Voltage :DC5V,12V,24V(DC4.5~28V)
Body Option
With Rubber Bumper
Cylinder Stroke
Standard Stroke 100 mm
Bore Size
Bore Size 32 mm