CDQ2WA32-40DCZ-M9BWL
Product ID:384609
Updated: 2026/5/11
SMC CDQ2WA32-40DCZ-M9BWL
Key Features
  • 1Built-in magnet for precise position detection and reliable operation.
  • 2Both ends tapped mounting style for flexible installation options.
  • 332 mm bore size and 40 mm standard stroke for optimal performance in automation tasks.
  • 42-color solid-state auto switch with a 3m lead wire for easy integration and monitoring.
  • 5Rubber bumper included for shock absorption and extended cylinder lifespan.
Product Details
CDQ2WA32-40DCZ-M9BWL
Auto Switch
2-color Indicator, Solid State Auto Switch, Grommet, With Indicator Light, 2-wire, In-line, Lead Wire :3m, Apply Voltage :DC24V(DC10~28V)
Body Option
With Rubber Bumper
Cylinder Stroke
Standard Stroke 40 mm
Bore Size
Bore Size 32 mm