CDQ2WA32-40DZ-M9BWL
Product ID:393086
Updated: 2026/5/11
SMC CDQ2WA32-40DZ-M9BWL
Key Features
  • 1Built-in magnet for precise position detection and reliable operation.
  • 2Standard 40mm stroke with 32mm bore size for versatile applications.
  • 32-color indicator auto switch with solid-state design for easy monitoring.
  • 44-sided auto switch mounting groove for flexible installation options.
  • 5DC24V compatible with a 3m lead wire for convenient integration.
Product Details
CDQ2WA32-40DZ-M9BWL
Auto Switch
2-color Indicator, Solid State Auto Switch, Grommet, With Indicator Light, 2-wire, In-line, Lead Wire :3m, Apply Voltage :DC24V(DC10~28V)
Body Option
Standard (Rod End Female Thread)
Cylinder Stroke
Standard Stroke 40 mm
Bore Size
Bore Size 32 mm