CDQ2WA32TN-75DZ-M9P
Product ID:393015
Updated: 2026/5/11
SMC CDQ2WA32TN-75DZ-M9P
Key Features
  • 1Built-in magnet for easy sensor mounting and precise positioning.
  • 2NPT port threads ensure secure and leak-free connections.
  • 3Solid-state auto switch with PNP output for reliable signal detection.
  • 4Standard stroke of 75mm for versatile automation applications.
  • 5Durable construction with both ends tapped for flexible mounting.
Product Details
CDQ2WA32TN-75DZ-M9P
Auto Switch
Solid State Auto Switch, Grommet, With Indicator Light, 3-wire (PNP), In-line, Lead Wire :0.5m, Apply Voltage :DC5V,12V,24V(DC4.5~28V)
Body Option
Standard (Rod End Female Thread)
Cylinder Stroke
Standard Stroke 75 mm
Port Thread Type
NPT
Bore Size
Bore Size 32 mm