CDQ2WA40-25DZ-M9NZS
Product ID:393150
Updated: 2026/5/11
SMC CDQ2WA40-25DZ-M9NZS
Key Features
  • 1Built-in magnet for precise position detection and reliable operation.
  • 240 mm bore size and 25 mm standard stroke for versatile applications.
  • 3Solid-state auto switch with indicator light for easy monitoring (NPN, 3-wire).
  • 4Durable construction with both ends tapped style for secure mounting.
  • 55-meter lead wire and wide voltage range (DC4.5~28V) for flexible installation.
Product Details
CDQ2WA40-25DZ-M9NZS
Number Of Auto Switches
1 pc.
Auto Switch
Solid State Auto Switch, Grommet, With Indicator Light, 3-wire (NPN), In-line, Lead Wire :5m, Apply Voltage :DC5V,12V,24V(DC4.5~28V)
Body Option
Standard (Rod End Female Thread)
Cylinder Stroke
Standard Stroke 25 mm
Bore Size
Bore Size 40 mm