CDQ2WA40-35DZ-M9PSDPC
Product ID:384564
Updated: 2026/5/11
SMC CDQ2WA40-35DZ-M9PSDPC
Key Features
  • 1Built-in magnet for precise position detection in automation systems.
  • 2Solid-state auto switch with M12-4 pin connector for easy installation and reliable operation.
  • 3Standard stroke of 35 mm and 40 mm bore size for versatile industrial applications.
  • 4Pre-wired connector and indicator light for quick setup and troubleshooting.
  • 5Durable construction with both ends tapped style for secure mounting in various configurations.
Product Details
CDQ2WA40-35DZ-M9PSDPC
Auto Switch
Solid State Auto Switch, With Pre-wired Connector M12-4 pin, With Indicator Light, 3-wire (PNP), In-line, Lead Wire :0.5m, Apply Voltage :DC5V,12V,24V(DC4.5~28V)
Body Option
Standard (Rod End Female Thread)
Cylinder Stroke
Standard Stroke 35 mm
Bore Size
Bore Size 40 mm