CDQ2WA50-15DZ-F7BVL
Product ID:392688
Updated: 2026/5/11
SMC CDQ2WA50-15DZ-F7BVL
Key Features
  • 1Built-in magnet for precise position detection in automation systems.
  • 2Solid-state auto switch with indicator light for easy monitoring and control.
  • 350 mm bore size and 15 mm stroke for efficient and compact operation.
  • 4Durable construction with both ends tapped style for versatile mounting.
  • 5Includes 3m lead wire and operates on DC24V (10~28V) for flexible integration.
Product Details
CDQ2WA50-15DZ-F7BVL
Auto Switch
Solid State Auto Switch, Grommet, With Indicator Light, 2-wire, Perpendicular, Lead Wire :3m, Apply Voltage :DC24V(DC10~28V)
Body Option
Standard (Rod End Female Thread)
Cylinder Stroke
Standard Stroke 15 mm
Port Thread Type
Rc/M Thread
Bore Size
Bore Size 50 mm