CDQ2WA63-30DMZ-M9PSAPC
Product ID:300895
Updated: 2026/5/11
SMC CDQ2WA63-30DMZ-M9PSAPC
Key Features
  • 1Built-in magnet for precise position detection and reliable operation.
  • 2Solid-state auto switch with M8-3 pin connector for easy installation and connectivity.
  • 3Standard 30mm stroke and 63mm bore size for versatile industrial applications.
  • 4Rod end male thread (M) design for secure mounting and compatibility.
  • 5Pre-wired connector and indicator light for quick setup and monitoring.
Product Details
CDQ2WA63-30DMZ-M9PSAPC
Auto Switch
Solid State Auto Switch, With Pre-wired Connector M8-3 pin, With Indicator Light, 3-wire (PNP), In-line, Lead Wire :0.5m, Apply Voltage :DC5V,12V,24V(DC4.5~28V)
Body Option
Rod End Male Thread
Cylinder Stroke
Standard Stroke 30 mm
Port Thread Type
Rc/M Thread
Bore Size
Bore Size 63 mm