CDQ2WA63F-40DMZ
Product ID:393040
Updated: 2026/5/11
SMC CDQ2WA63F-40DMZ
Key Features
  • 1Built-in magnet for easy sensor mounting and precise positioning.
  • 263mm bore size provides strong and reliable force output.
  • 3Standard 40mm stroke suitable for a variety of industrial applications.
  • 4Rod end male thread for secure and versatile mounting options.
  • 5Built-in one-touch fittings for quick and easy installation.
Product Details
CDQ2WA63F-40DMZ
Auto Switch
Without Auto Switch
Body Option
Rod End Male Thread
Cylinder Stroke
Standard Stroke 40 mm
Port Thread Type
Built-in One-touch Fittings
Bore Size
Bore Size 63 mm