CDQ2WA63TF-100DCZ
Product ID:392765
Updated: 2026/5/11
SMC CDQ2WA63TF-100DCZ
Key Features
  • 1Built-in magnet for precise position detection in automation systems.
  • 263mm bore size provides strong and consistent force output.
  • 3100mm standard stroke suitable for a wide range of industrial applications.
  • 4Rubber bumpers (Body Option C) ensure smooth operation and reduced impact.
  • 5G-port thread type (TF) for secure and leak-free air connections.
Product Details
CDQ2WA63TF-100DCZ
Auto Switch
Without Auto Switch
Body Option
With Rubber Bumper
Cylinder Stroke
Standard Stroke 100 mm
Port Thread Type
G
Bore Size
Bore Size 63 mm