CDQ2WA63TF-15DZ
Product ID:392804
Updated: 2026/5/11
SMC CDQ2WA63TF-15DZ
Key Features
  • 1Built-in magnet for easy sensor mounting and precise positioning.
  • 263mm bore size delivers high force output for demanding applications.
  • 3Standard 15mm stroke ensures reliable and consistent performance.
  • 4G port thread type for secure and leak-free connections.
  • 5Both ends tapped style allows flexible mounting options.
Product Details
CDQ2WA63TF-15DZ
Auto Switch
Without Auto Switch
Body Option
Standard (Rod End Female Thread)
Cylinder Stroke
Standard Stroke 15 mm
Port Thread Type
G
Bore Size
Bore Size 63 mm