CDQ2WA63TF-40DZ
Product ID:384154
Updated: 2026/5/12
SMC CDQ2WA63TF-40DZ
Key Features
  • 1Built-in magnet for easy sensor mounting and position detection.
  • 263mm bore size provides strong and reliable force output.
  • 3Standard 40mm stroke suitable for precise linear motion applications.
  • 4G port thread (TF) ensures secure and leak-free air connections.
  • 5Versatile mounting options with both ends tapped for flexible installation.
Product Details
CDQ2WA63TF-40DZ
Auto Switch
Without Auto Switch
Body Option
Standard (Rod End Female Thread)
Cylinder Stroke
Standard Stroke 40 mm
Port Thread Type
G
Bore Size
Bore Size 63 mm