CDQ2WA80-10DMZ
Product ID:392982
Updated: 2026/5/11
SMC CDQ2WA80-10DMZ
Key Features
  • 1Built-in magnet for easy sensor mounting and position detection.
  • 280mm bore size provides high force output for demanding applications.
  • 3Standard 10mm stroke ensures precise and controlled linear motion.
  • 4Rod end male thread (M) allows for flexible and secure mounting options.
  • 5Auto switch mounting grooves on multiple sides for convenient sensor installation.
Product Details
CDQ2WA80-10DMZ
Auto Switch
Without Auto Switch
Body Option
Rod End Male Thread
Cylinder Stroke
Standard Stroke 10 mm
Port Thread Type
Rc/M Thread
Bore Size
Bore Size 80 mm