CDQ2WA80-50DZ-XC6
Product ID:384072
Updated: 2026/5/12
SMC CDQ2WA80-50DZ-XC6
Key Features
  • 1Built-in magnet for precise position detection in automation systems.
  • 380mm bore size and 50mm standard stroke for powerful and controlled linear motion.
  • 4Auto switch mounting groove on multiple sides for flexible sensor installation.
  • 5Both ends tapped style for versatile mounting options in various applications.
Product Details
CDQ2WA80-50DZ-XC6
Made To Order
Retaining Ring,Piston Rod,Rod End Nut Made of Stainless Steel
Number Of Auto Switches
2 pcs. Or None
Auto Switch
Without Auto Switch
Body Option
Standard (Rod End Female Thread)
Cylinder Stroke
Standard Stroke 50 mm
Port Thread Type
Rc/M Thread
Bore Size
Bore Size 80 mm