CDQ2WB180TN-50DCZ-M9BW
Product ID:393056
Updated: 2026/5/11
SMC CDQ2WB180TN-50DCZ-M9BW
Key Features
  • 1Built-in magnet for easy sensor mounting and reliable position detection.
  • 2180mm bore size provides high force output for heavy-duty applications.
  • 3NPT port thread ensures secure and leak-free air connections.
  • 450mm standard stroke offers precise linear motion control.
Product Details
CDQ2WB180TN-50DCZ-M9BW
Auto Switch
2-color Indicator, Solid State Auto Switch, Grommet, With Indicator Light, 2-wire, In-line, Lead Wire :0.5m, Apply Voltage :DC24V(DC10~28V)
Auto Switch Mounting Groove
4 Sides
Body Option
Standard (Rod End Female Thread)
Cylinder Stroke
Standard Stroke 50 mm
Port Thread Type
NPT
Bore Size
Bore Size 180 mm