CDQ2WB200-150DCZ
Product ID:384278
Updated: 2026/5/11
SMC CDQ2WB200-150DCZ
Key Features
  • 1200mm bore size for high force output in demanding applications.
  • 2150mm standard stroke provides precise linear motion control.
  • 3Built-in magnet enables easy integration with position sensors.
  • 44-side auto switch mounting groove offers flexible sensor placement.
  • 5Standard design with rod end female thread ensures compatibility with various setups.
Product Details
CDQ2WB200-150DCZ
Auto Switch
Without Auto Switch
Auto Switch Mounting Groove
4 Sides
Body Option
Standard (Rod End Female Thread)
Cylinder Stroke
Standard Stroke 150 mm
Port Thread Type
Rc
Bore Size
Bore Size 200 mm