CDQ2WB20-45DMZ-A73
Product ID:300915
Updated: 2026/5/11
SMC CDQ2WB20-45DMZ-A73
Key Features
  • 1Built-in magnet for reliable sensor detection in automation systems.
  • 220mm bore size and 45mm stroke for versatile industrial applications.
  • 3Reed auto switch with indicator light for easy monitoring and control.
  • 4Rod end male thread (M) for secure and flexible mounting options.
  • 5Dual voltage compatibility (DC24V/AC100V) for broad usability.
Product Details
CDQ2WB20-45DMZ-A73
Auto Switch Mounting Groove
Φ12-Φ25 2 Sides/Φ32-Φ100 4 Sides
Body Option
Rod End Male Thread
Cylinder Stroke
Standard Stroke 45 mm
Port Thread Type
Rc/M Thread
Bore Size
Bore Size 20 mm