CDQ2WB32-20DZ-P3DWAZ
Product ID:383947
Updated: 2026/5/12
SMC CDQ2WB32-20DZ-P3DWAZ
Key Features
  • 1Built-in magnet for precise position detection and reliable operation.
  • 232mm bore size with 20mm standard stroke for versatile automation needs.
  • 3Magnetic field resistant 2-color indicator auto switch for enhanced durability.
  • 4Solid-state auto switch with 5m lead wire and DC24V compatibility.
  • 5Through-hole mounting style for easy and secure installation.
Product Details
CDQ2WB32-20DZ-P3DWAZ
Auto Switch Mounting Groove
Φ12-Φ25 2 Sides/Φ32-Φ100 4 Sides
Body Option
Standard (Rod End Female Thread)
Cylinder Stroke
Standard Stroke 20 mm
Port Thread Type
Rc/M Thread
Bore Size
Bore Size 32 mm